Piłkarskie święto w Zielonej Górze

Nasi Partnerzy:

Dzisiaj w Zielonej Górze wydarzenie piłkarskie, jakiego nie widziano tu od 36 lat. Nasz partnerski Klub Lechia Zielona Góra rozegra spotkanie w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Do tak wysokiego szczebla tych rozgrywek Lechia Zielona Góra dotarła ostatnio w sezonie 1986/1987. Zmierzyła się wówczas z ŁKS Łódź. W pierwszym meczu zielonogórzanie odnieśli historyczne zwycięstewo pokonując przeciwnika 2:1 na własnym stadionie. Niestety w rewanżu zostali pokonani 4:1 i odpadli z rozgrywek.

W aktualnym sezonie Lechia radzi sobie w Pucharze wyśmienicie. Po pokonaniu w 1/16 finału Jagielonii Białystok (3:1), a następnie Radomiaka Radom w 1/8 po karnych (3:1), dzisiaj nasz zielonogórski klub zmierzy się z Legią Warszawa. Szesnastokrotny Mistrz Polski pojawi się na stadionie przy ul. Sulechowskiej o godzinie 13. Patrząc na historię obu dryżyn oraz ich aktualną sytuację mecz unzać trzeba za pojedynek Dawida z Goliatem. Wierzymy jednak, że zielonogórzanie postawią przeciwnikom trudne warunki. A kto wie, może jutro obudzimy sie w innej piłkarskiej rzeczywistości:)

Niezależnie do wyniku wszystkim kibicom, zarónow tym, którzy przybędą na stadion jak i tym, którzy to widowisko obejrzą w telewizji życzymy wielkiego piłkarskiego święta i ogromnych emocji.

Akademia Piłkaraska Macieja Murawskiego, wszyscy jej Zawodnicy, Trenerzy i cały Zarząd trzymają kciuki za naszego piłkarskiego partnera.

data