Treningi mentalne

Nasi Partnerzy:

W naszej Akademii dbamy nie tylko o rozwój techniki, motoryki, wiedzy taktycznej naszych piłkarzy. Wiemy, że piłkarz to nie tylko ciało, ale również umysł. Zgodnie z zasadami naszej Akademii stawiamy na wszchstronny rozwój naszych Zawodników. W ramach realizacji tej filozofii podopieczni Akademii uczestniczą w cyklicznych treningach mentalnych prowadzonych przez specjalistę psychologii sportu – trenera mentalnego Grzegorza Wojciechowicza. Oto co ma On do powiedzenia na temat prowadzonych przez siebie zajęć:

„Nasz mózg jest jak mięśnie, które można rozwijać. Masz wybór: albo go trenujesz albo śpi. Trening mentalny to praca nad umiejętnościami mentalnymi takimi jak: koncentracja, komunikacja, zaangażowanie, kontrola emocji, pewność siebie. Główną metodą treningu jest praca nad psychomotoryką, która doskonale poprawia koordynację wzrokowo-ruchową. Psychologia to nasze świadome decyzje i cele. Psychomotoryka wspomaga rozwój i uczenie się za pomocą ruchu”.

Mamy nadzieję, że udział w zajęciach mentalnych pomoże naszym Zawodnikom nie tylko na boisku, ale poza nim. Poprawi ich koncentrację na lekcjach i pomoże w nauce, a także zwiększy pewność siebie i poczucie własnej wartości w każdym aspekcie ich życia.

Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

data