Polsko – niemieckie przygotowania do sezonu

Nasi Partnerzy:

W ostatnią sobotę zakończył się wspólny obóz drużyn FC Energie Cottbus i zawodników Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy Lechii Zielona Góra. Chłopcy z rocznika 2010 spotkali się kolejny raz w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W trakcie obozu zawodnicy oraz trenerzy uczestniczyli we wspólnych treningach i pogadankach wymienijąc się doświadczeniami piłkarskimi. Spotkanie obfitowało również w emocje meczowe. Uczestnicy spotkania rozegrali kilka sparingów w tym trójmecz z drużyną Śląska Wrocław.

Równocześnie odbywały się wspólne przygotowania do nowego sezonu drużyn Lechii i Energie Cottbus z rocznika 2009. Tu emocji meczowych było jeszcze więcej. Poza spraingiem między uczestnikami spotkania, który odbył się w drugi dzień obozu, w dwa ostatenie dni rozegrano dwa trójmecze, jeden z udziałem Pogoni Szczecin, drugi z Wartą Poznań.

W czasie wolnym niemieccy goście mogli obejrzeć nasze piękne miasto podczas wspólnych spracerów po starówce. Nie zabrakło również rozgrywek pozapiłkarskich. We wtorek na kręgielni hotelu Grape Town pojawili się uczestnicy polsko-niemieckiego spotkania z rocznika 2009. W środę pojawili się tam młodsi piłkarze, którzy rozegrali emocjonujące rozgrywki w kręgle. Po trudach trenignowych i meczowych zawodnicy wraz z trenerami korzystali z relaksu i regeneracji na basenie zielonoegórskiego CRS.

Mamy nadzieję, że spędzony wspólnie czas zarówno na boiskach jak i poza nimi pozostawił uczestnikom obu spotkań nie tylko całą masę nowej wiedzy i doświadczeń piłkarskich i nie tylko, ale również miłe wspomnienia.

data