Spotkania polsko – niemieckie

Nasi Partnerzy:

Dnia 10.02.2023r. po raz kolejny zawitali do nas młodzi piłkarze zza naszej zachodniej granicy. Tym razem gościliśmy SV Babelsberg 03. Nasi niemiceccy znajomi przybyli do Zielonej Góry w ramach kolejnego spotkania młodzieży organizowanego dzieki pomocy z Programu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Złączeni wspólnym hobby piłkarze z Polski i Niemiec rywalizowali nie tylko na boisku. Po zakwaterowaniu w Hotelu Grape Town i spotkaniu zapoznawczym odbyły się emocjonujace rozgrywki w kręgle i w lotki. Dzień zakończył się wspólnym spacerem.

Sobota do południa obfitowała w pełne pieknych akcji i sportowych emocji rozgrywki piłkarskie na obiektach MOSiR Zielona Góra. Po zakończeniu meczy i posiłku uczestnicy wraz z opiekunami udali się na zielonogórski basen w CRS, gdzie czas spędzili na zabawach, relaksie i regeneracji.

Po kolacji natomiast nasi zawodnicy zaprosili swoich niemieckich kolegów na spacer szlakiem Bachusików.

Kolejny dzień rozgrywek piłkarskich zakończył się wspólną konsumpcją pizzy, po której nasi sąsiedzi udali sie w podróż powrotną.

W tym miejscu dziękujemy Restauracji Schabik oraz Restauracji Naturalnie Wychodowane za pyszne posiłki, Hotelowi Grape Town za umożliwienie naszym gościom wypoczynku i świetnego czasu na kręgielni. Dziękujemy również MOSiR Zielona Góra za udostępnienie obiektów.

Mamy nadzieję, że kolejne polsko – niemieckie spotkania upłynęły miło a uczestnicy wynieśli z nich nowe znajomości oraz mieli mozliwość podszkolić język sąsiadów.

Projekt został zrealizowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

data