Polsko – niemiecko – czeskie zmagania piłkarskie

Nasi Partnerzy:

To już kolejna edycja z serii spotkań organizowanych przez Akademię dzięki Programowi Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Tym razem w dniach 13.01.-15.01.2023r. spotkali się uczestnicy z trzech krajów. Obok zespołu z Zielonej Góry i niemieckiego zespołu FC Energie Cottbus do naszego miasta zawitali goście zza naszej południowej granicy – czeski zespół Futbalova Akademie Jablonec.

Na rozgrzewkę, w celu ingtegracji i zacieśniania więzi nie tylko na boisku, już w piątek odbyły się rozgrywki w darta i kręgle, które rozgrzały do czerwoności kręgielnię w hotelu Grape Town.

Sobota rozpoczęła sie od zmagań piłkarskich. Następnie po zdrowym i pożywnym posiłku przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i relaks.

Najpierw młodzi piłkarze z Czech, Niemiec i Polski udali się do Centrum Rekreacyjno-Sportowego na basen, a później zjedli pyszną kolację w barze Schabik.

Dzień zakończył się wieczornym spacerem po mieście.

W niedzielę na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji emocji, podobnie jak dzień wcześniej, nie brakowało. Wszystkie zespoły zaprezentowały duży potencjał, a na boisku mozna było podziwiać piękne zagrania.

Na zakończenie polsko – niemiecko – czeskiego spotkania uczestnicy posileni pizzą udali się wspólnie do Centrum Rekreacyjno-Sportowe, aby wspierać zielonogórski Enea Zastal BC Zielona Góra.

Mamy nadzieję, że nasi goście spedzili miło czas i chętnie zawitaja do nas ponownie.

Projekt został zrealizowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

data