Kolejne piłkarskie spotkanie młodzieży

Nasi Partnerzy:

W dniach 03.03-05.03.2023 r. nasza Akademia zorganizowała kolejne spotkanie w ramach współpracy młodzieży. Dzięki pomocy PNWM  mieliśmy przyjemność gościć w Zielonej Górze drużyny „Herthy Berlin”, „FK  Jablonec”, „SV Babelsberg”, Kadry LZPN oraz reprezentanta naszego miasta ekipę TS Przylep.

Spotkanie z młodymi piłkarzami z Niemiec i Czech miało przede wszystkim za zadanie integrację młodzieży z graniczących  ze sobą krajów, nawiązanie nowych znajomosci oraz umożliwienie nauki języka sąsiadów.

Bogaty program spotkania pozwolił na realizację założonych celów. 

Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień organizowanego przez nas turnieju przebiegł bardzo intensywnie.

Duża liczba strzelonych bramek, mnóstwo widowiskowych akcji oraz walka o każdy centymetr boiska to w telegraficznym skrócie wszystko, co działo się pod balonem na obiektach MOSiR.

Młodzi zawodnicy oprócz czysto sportowej rywalizacji mieli możliwość wspólnej zabawy już  od pierwszego dnia. Piątkowe rozgrywki w kręgle i lotki w hotelu „Grape Town” pokazały, że dzieci nawiązały pierwsze kontakty. Wspólne posiłki podczas całego spotkania oraz zorganizowane atrakcje (wizyta na basenie w Centrum Sportu i Rekreacji) jeszcze je utrwaliły.

Podczas wspólnego spaceru ulicami Zielonej Góry, nasi goście mieli możliwość poznać historię naszego pięknego miasta, a także przejść, już tradycyjnie, „Szlakiem Bachusików”.

Biorąc pod uwagę zadowolenie dzieci, mamy nadzieję, że w przyszłości takie spotkania będą miały cykliczny charakter.

Projekt został zrealizowany ze środków Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

data