Międzynarodowe granie

Nasi Partnerzy:

W miniony weekend na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, na sztucznym boisku pod balonem, nasi piłkarze z rocznika 2012 zmierzyli się kolegami z Polski i zagranicy.

W sobotę nasi młodzi adepci piłki rozegrali turniej z drużynami Zagłębia Lubin, Warty Poznań, MUKS Zielona, FC Energie Cottbus oraz FK Jablonec. Turniej stał na wysokim piłkarskim poziomie i dostarczył przybyłym kibicom dużo radości i emocji.

W niedzielę natomiast rozegrany został trójmecz pomiędzy gospodarzami – APMM Zielona Góra oraz wcześniej wspomnianymi drużynami z Niemiec i Czech. Tu również nie zabrakło pięknych bramek i sportowej walki.

Boiskowe zmagania umożliwiły wymianę piłkarskich doświadczeń, ale nie tylko. Stały się również okazją do pokazania naszego pięknego miasta kolegom z sąsiednich państw i nawiązania przyjaźni. W piątek nasi chłopcy wraz z zawodnikami z Czech i Niemiec zwiedzili Palmiarnię. W sobotę w ramach regeneracji i odpoczynku zawodnicy APMM oraz Energie i FK Jablonec spędzili czas na basenie CRS, aby zakończyć dzień spacerem po starówce i wspólnym zdjęciem pod Ratuszem.

Spotkanie piłkarskie zrealizowano w ramach Programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

data