Spotkania młodszej młodzieży

Nasi Partnerzy:

Spotkania młodzieży w odbywające się dzieki zaangażowaniu środków organizacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży organizowane przez naszą Akademię stają się tradycją. Zaangażowanie naszego Klubu w te projekty pozwala uczestnikom na nawiązywanie, ale także podtrzymywanie międzynarodowych kontaktów, wymianę jezykową i kulturową.

Zazwyczaj uczestnikami projektów jest „starsza” młodzież. Tym razem w ramach kolejnego spotkania do Zielonej Góry w dniach 02.06.2023 – 03.06.2023r. na zaproszenie APMM zjechali się 9-oletni piłkarze z Niemiec (zespół Fuchse Berlin) i Czech (FK Jablonec).

Uczestnicy jak zwykle spotkali się w Hotelu Grape Town, skąd po zakwaterowaniu wyruszyli pod wodzą gospodarzy na zwiedzanie naszego pięknego miasta. Wycieczka odbyła się śladem Bachusików, a zakończyła współnym zdjęciem pod Filharmonią Zielonogórską. Po powrocie do hotelu i kolacji odbyły się zmagania na kręgielni, po których uczestnicy udali się na zasłuzony odpoczynek.

W sobotę rano nie było czasu na spanie. Niezwłocznie po śniadaniu druzyny udały się na obiekt zarządzany przez APMM przy ul. Wyspiańskiego, gdzie na znajdującym sie tam boisku rozpoczęły się zmagania piłkarskie. Emocji było co niemiara. Nad zawodnikami czuwał wykwalifikowany ratownik medyczny z firmy Sensus ratownictwo Medyczne. Na szczęście Pani ratownik nie miła okazji do wielu interwencji i mogła ze spokojem podziwiac zmagania młodych adeptów piłki.

To nie był koniec atrakcji. W ramach dalszej zabawy młodzi uczestnicy spotkania udali się na basen Cetrum Rekreacyjno – Sportowego MOSiR, gdzie mogli się zarówno zregenerować jak i poszaleć. W końcu przyszedł czas na pożegnanie i uczestnicy, posileni pizzą z pizzerii Roma rozjechali się do domów.

Mamy nadzeję, że wszyscy dobrze sie bawili i niesługo ponownie sie spotkamy.

Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży za pośrednictwem stwoarzyszenia Gmin RP Euroregion „Sprewa-Nysa-Bóbr”.

data