Zimowy SBG Imperiall CUP Jarocin

Nasi Partnerzy:

W dniach 17-19.11.2023r. nasza drużyna z rocznika 2012 udała się na kolejny turniej z cyklu SBG CUP. tym razem „dwunastki” udały się do Jarocina.

Nasi Zawodnicy znaleźli się w grupie ze Śląskiem Wrocław, Wartą Poznań, Football Arena Szczecin, MKS Mieszko Gniezno, AP Reissa Jarocin. Jak się okazało była to najsilniejsza grupa. Śląsk Wrocaw i Warta Poznań zmierzyły się ostatecznie w finale całego turnieju, gdzie Śląsk pokonał wartę 1:0. Naszym zawodnikom niewiele zabrakło, aby znaleźć się w finale A. Po zajęciu 3 miejsca w grupie drużyna APMM wzięła udział w finale B. Dzień finałów zaskoczył wszystkiich zimową aurą. Po, mozna wręcz powiedzięc, śnieżycy, nasi chłopcy musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkacmi. Nie dosyć, że temperatura i śnieg, który przemienił się w godzinach popołudniowych w deszcz, nie sprzyjały opalaniu, to piłkarze musieli stawić czoła murawie, która po otrzymaniu takiej ilości opadów zamieniła się w grzęzawisko. Nasi młodzi adepci nie poddali się jednak wygrywając finał B.

Turniej stanowił kolejne ważne doświadczenie. Jak wiadomo w naszej strefie klimatycznej piłkarze muszą mierzyć się często nie tylko z przeciwnikiem z innego klubu, ale również z pogodą. Trzeba przynzać, że nasi adepci zdali ten egzmin doskonale, pokazując mimo śniegu i zimna, hart ducha i wolę walki do samego końca.

(Zdjęcia dzięki naszym niezłomnym fotografom Magdalenie i Rafałowi K. 🙂

data